Байерн с класическа победа, куп изненади в Бундеслигата (видео)

18:57
Предпоследният кръг в Бундеслигата предложи доста изненади, но поне един фаворит си взе срещата - това бе шампионът Байерн Мюнхен, който надигра с 3:0 като домакин Аугсбург.

Головете за баварците вкараха Томас Мюлер, Кшердан Шакири и Луис Густаво в последните 20 минути. С успеха Байерн дръпна с цели 22 точки на противника си във финала на Шампионската лига Дортмунд. След срещата баварците получиха и трофея си за първенец на страната.

Тимът на Юрген Клоп пък се бори здраво за точката срещу Волфсбург в мач, завършил 3:3. Домакините дръпнаха с 3:1 след два гола на Иван Перишич и Налдо, макар в 5-ата Свен Бендер да бе открил. Марко Ройс все пак зарадва жълто-черните с два гола в последните минути.

Леверкузен си циментира третото място с победа 3:1 у дома над Хановер. Шалке 04 обаче ще трепери до последния кръг за квота в Шампионската лига, след като падна с 1:2 от Щутгарт след две попадения на Ведад Ибишевич. "Кралскосините" са четвърти, на 2 точки от петия Айнтрахт, който направи само 1:1 с Вердер.

Хофенхайм, Фортуна и Аугсбург продължават борбата си за оцеляване, след като загубиха днес мачовете си съответно срещу Хамбургер, Нюрнберг и Байерн. В най-тежко положение са Хофенхайм, които са в зоната на изпадащите, а следващите два тима са на 2 точки и на следващите две места. Гройтер Фюрт пък е сигурен отпадащ и остана без победа у дома цял сезон в Бундеслигата след поражение с 1:2 от Фрайбург.