Лудогорец изстрада победа над Славия (видео)

17:17
Лудогорец победи тридно като домакин Славия в един от най-интересните мачове от 27-я кръг на българската "А" футболна група. Двубоят на стадион " Лудогорец Арена" приключи при резултат 2:1 за състава на Ивайло Петев.

След тази среща зелените се намират на първо място във временното класиране на първенството с актив от 66 точки, което е два пункта повече от втория в подреждането Левски. Белите пък остават на 9-та позиция с 35 спечелени точки.

Още с началото на срещата домакините показаха, че са по-активният отбор и закономерно в 5-та минута успяха да открият резултата. Тогава хубаво центриране на Кайсара намери непокрития в наказателното поле на Славия Роман Безяк, а той с удар от въздуха направи 1:0 за Лудогорец. В 23-та минута пък защитата и вратарят на столичния тим допуснаха груба грешка, от която се възползва Безяк и отбеляза втория си гол в мача. До края на първото полувреме орлите продължиха да са по-добрия отбор, но нови попадения не паднаха.

Втората част на двубоя започна доста по-добре за състава на Велислав Вуцов и при едно изпълнение на корнер Славия стигна до попадение. В 70-та минута заучено отиграване на гостите завърши с гол на Галин Иванов от близко разстояние за 1:2. До края на мача славистите упражняваха сериозен натиск, но домакините бяха добре групирани в отбрана и не допуснаха изравняване на резултата, с което спечелиха ценни три точки в борбата за титлата.

Стартови състави:

Лудогорец: В.Стоянов, Минев, Кайсара, Гулдан, Моци, Генчев, Дяков,  Марселиньо, Безяк, И.Стоянов, Иванов

Славия: Петков, Р.Димитров, Желев, Генев,  Д.Атанасов, Янчев, Попара, Ливраменто, Антонов, Лазаров, Г.Иванов