Без контузения Тонев Лех Познан мачка в Полша (видео)

12:41
Българският национал Александър Тонев не игра при успеха на Лех Познан с 4:0 над Видзев Лодз в 26-ия кръг заради болки в гърба, обяви след края на мача старши треньорът на синьо-белите Мариуш Румак. Тонев получил много силен удар в гърба с коляно в мача с Ягелония в понеделник, а за три дни болката така и не отшумяла.

Предвид малкото оставащи мачове и повишаването на напреженито в полското първенство, от Лех са решили да запазят българската си звезда за последните четири мача. След нулево първо полувреме Матеуш Моджен откри резултата в 51-ата минута, а след него се разписаха Каспер Хамелайнен в 60-ата, Бартош Слусарски в 74-ата и Дердьо Ловренчич в 90-ата.

Този резултат извади домакините начело в класирането с 57 точки, 1 повече от Легия, която играе днес като гост на Ягелония.