АЗ триумфира с Купата на Холандия за четвърти път

21:29
АЗ Алкмаар спечели за четвърти път в историята си Купата на Холандия. Възпитаниците на Герт Ян Вербеек победиха на финала ПСВ Айндховен с 2:1 на стадион "Де Кайп" в Ротердам.

АЗ Алкмаар стигна до успеха с две ранни попадения. Адам Махер откри резултата в 12-ата минута след изключителна самостоятелна акция. Той пое топката в централната зона на терена, напредна между защитниците на съперника, навлезе в наказателното поле и преодоля вратаря Бой Ватерман. Две минути по-късно Жози Алтидор удвои. Американският национaл получи пас на границата на наказателното поле от Виктор Елм и с прецизен удар направи 2:0. Юрген Локадия намали отблизо разликата в резултата след малко повече от половин час игра. След почивката ПСВ натисна и на няколко пъти беше близо до изравняване, но Локадия, Дрийс Мертенс и Джърмейн Ленс направиха пропуски.

Така АЗ Алкмаар отново заслужи Купата след 1978, 1981 и 1982
година. С успеха възпитаниците на Вербеек, които завършиха на разочароващото десето място в шампионата, си осигуриха квота за Лига Европа.