Европобеди за Наполи, Фиорентина и Удинезе (видео)

00:44
Наполи победи Болоня с 3:0 като гост и си гарантира второто място в класирането на Серия А, което означава и директно участие в груповата фаза на Шампионската лига.

Първото полувреме на стадион „Ренато Дал`Ара” завърши без голове, но след почивката Марек Хамшик (53), Едисон Кавани (63) и Блерим Джемайли (67) осъществиха истинска наказателна акция за да донесат трите точки за тима на Валтер Мадзари.

BOL 0-3 NAP (All Goals) 08.05.2013 ourmatch.net by ourmatch

Претендентът за участие в Шампионската лига Фиорентина също постигна ценен успех с 1:0 при визитата си на Сиена в тосканското дерби.

Защитникът Родригес бе точен в 14-а минута и така виолетовите останаха на на 4-то място в класирането. Тимът от Флоренция, обаче едва ли ще успее да се пребори с Милан за третата позиция даваща право на участие в Шампионската лига.

SIE 0-1 FIO 08.05.2013 ourmatch.net by ourmatch

Удинезе спечели шестия си мач подред в Серия А след победа с 3:2 като гост на Палермо. Муриел, Анжела и Бенатия се разписаха, а фриуланите изместиха Рома от петата позиция и почти сигурно ще играят в Лига Европа през новия сезон.

PAL 2-3 UDI (All Goals) 08.05.2013 ourmatch.net by ourmatch