Интер аут от Европа за първи път от 1999 г. (видео + снимки)

23:48
Лацио надигра Интер с 3:1 на "Джузепе Меаца" в изключително вълнуващ мач от междинния 36-и кръг на италианската Серия "А". Загубата разгорещи още повече неприятната атмосфера в тима на нерадзурите, които почти сигурно ще останат без билет за евротурнирите. Интер е на осмо място в класирането и единствения шанс да играе в Европа е финалистите за купата на страната Лацио и Рома да завършат съответно пети и шести и да освободят седмото място като възможност за класиране в Лига Европа.Към този момент, обаче Удинезе е пети и това е лошата новина за тифозите на нерадзурите.

Двубоят имаше двуостро начало. Още във 2-ата минута Рикардо Алварес отправи удар към целта, но до гол не се стигна. В ответната атака изстрел на Кристиан Ледесма мина встрани от вратата на Самир Ханданович.

Римските орли откриха резултата в 22-ата минута, когато след опасно центрира отляво в наказателното поле на нерадзурите Андреа Ранокия и Самир Ханданович си попречиха, топката рикошира в словенския страж и влетя в мрежата му. Впоследствие синьо-черните засилиха натиска си. Усилията им да възстановят равенството бързо дадоха резултат и в 33-ата минута Рикардо Алварес върна статуквото на терена.

В добавеното време на първото полувреме обаче Лацио получи право да изпълни дузпа за нарушение срещу футболист на римляните. С изпълнението на 11-метровия наказателен удар се ангажира Ернанес, който очаквано осигури предимство на своя отбор до почивката.

След почивката ситуацията на терена не се промени в полза на Интер. В 70-ата минута главният рефер отново посочи бялата точка, но този път за нерадзурите. Рикадо Алварес обаче не успя да се възползва от отдалата се възможност да изравни резултата. Това тотално прекърши домакините, които в 77-ата инкасираха трети гол, дело на Оджени Онази. Така Лацио записа убедителна победа като гост на Интер.

Това бе 15-та загуба за интеристите през сезона в Серия А. В своята история повече загуби грандът от Милано е допуснал само през сезон 1948-1949, когато записва 19 поражения в рамките на един сезон.

Именно заради трагичното представяне през това първенство по време на мача с Лацио, тифозите издигнаха плакати с 12 въпроса към президента Морати. Въпросите са свързани с бъдещето на клуба, замразения проект за собствения стадион и селекцията.