Съндърланд продължава да си играе с огъня (видео + снимки)

00:11
Съндърланд ще трепери до последно в битката за оцеляване в английската Висша лига, след като допусна равенство 1:1 при домакинството си на Стоук Сити в последния мач от 26-ия кръг на шампионата.

Грънчарите, начело с Тони Пулис, излязоха напред в резултата в 8-ата минута чрез Джон Уолтърс и увеличиха още повече напрежението върху съперниците си. В средата на първото полувреме тимът на Паоло Ди Канио остана с човек по-малко на терена, след като Крейг Гарднър си изпроси директен червен картон.

Стоук Сити обаче не съумя да се възползва от численото си предимство и в 63-ата минута допусна изравняване. Точен за черните котки бе Джон О'Шей. До края на мача до трети гол не се стигна и двата отбора си поделиха по точка.

Равенството остави Съндърланд точно над зоната на изпадащите с 38 точки, на 3 от 17-ия Уигън, който обаче има мач в запас. Стоук Сити пък затвърди позицията си в средата на таблицата. Грънчарите заемат 11-о място с актив от 41 точки.

s1-1s Footyroom,com by Futbol2101