Привърженици на Бока спряха "Суперкласико" (видео)

10:15
Свирепият сблъсък между аржентинските гиганти Бока Хуниорс и Ривър Плейт завърши 1:1. Срещата, която е известна по света като Суперкласико, се игра на стадиона на Бока "Ла Бомбонера" и започна перфектно за гостите. Мануел Лансини засече с глава центриране на Санчес още в първата минута за да открие резултата. Седем минути преди края на полувремето Сантиаго Силва изравни с отмерен удар след асистенция на Ервити.

Мачът бе прекъснат в 80-тата минута, след като феновете на Бока започнаха да обстрелват с различни предмети съперникови играчи и се опитаха да нахлуят на терена. След близо десет минутна пауза двубоят бе възобновен, а в 102-рата минута Гийермо Бурдисо получи червен картон. Ривър Плейт е на 3-та позиция в класирането с актив от 22 точки, докато Бока Хуниорс е на 18-то място с едва 10 точки и 3 повече от последния Архентинос Хуниорс.