Валансиен развали празника на ПСЖ (видео)

08:29
Пари Сен Жермен можеше на практика за трети път в своята история да стане шампион на Франция, но гостите от Валансиен "сервираха черна нощ" на 42 000 зрители на стадион "Парк де Pренс". При победа ПСЖ ставаше шампион, тъй като има много по-добра голова разлика от другия конкурент за титлата - Олимпик Марсилия. Но празник нямаше - равен резултат 1:1 с късен изравнителен гол и червен картон на капитана на парижани Тиаго Силва в 43-та минута, който малко преди почивката блъсна доста грубо съдията Кастро.

Мачът започна зле за парижани - още в 17-та минута отборът на Валансиен поведе с гол на Гаел Данич. През второто полувреме домакините от столицата, макар и с 10 души на терена, атакуваха и в 83-та минута Алекс изравни - 1:1.

Любопитен факт е, ча за Валансиен този мач нямаше никакво значение - Валансиен е на 12-то място във временното класиране и няма шансове да участва в европейските турнири, нито пък има опасност да изпадне от първа френска дивизия.

Пари Сен Жермен продължава да бъде лидер Лига 1 със 74 точки, следван от Олимпик Марсилия - 67 точки.