Клозе отбеляза пет, Лацио громи (снимки и видео)

20:16
Нападателят на Лацио Мирослав Клозе отбеляза пет гола при успеха на своя тим с 6:0 над Болоня в мач от 35-я кръг на Серия А.

Голова суша бе налегнала Клозе, но той й сложи край по най-добрия възможен начин.

За последно ветеранът се разписа през декември 2012 година, когато наказа Интер, а Лацио надви нерадзурите с 1:0.

В днешния двубой Клозе откри резултата в 22-ата минута. Само 10 минути по-късно Ернанеп удвои – 2:0.

Последваха нови силни минути за немецa, който бе абсолютен господар на терена. В 36-ата минута Клозе се възползва от хубаво извеждащо подаване на Сенад Лулич и направи резултата класически.

Три минути след това оформи своя хеттрик в мача. В 39-ата минута Абдулай Конко сътвори брилянтен пробив, а Клозе отново бе в прегръдките на съотборниците си.

При този резултат двата тима се оттеглиха на почивката, а малко след подновяването на играта Клозе вкара пореден гол. В 50-ата минута Кандрева центрира, а немецът с глава прати топката неспасяемо във вратата на Болоня.

Крайният резултат бе оформен в 61-ата минута. След чудесна асистенция на Серджо Флокари, Клозе отбеляза петия си гол в мача.

Лацио остава на седмо място след днешния мач. Орлите са с актив от 55 точки.