Лил претърпя тежка загуба от Тулуза (видео)

09:11
Лил загуби с 2:4 при гостуването си на Тулуза в мач от 35-ия кръг на френското футболно първенство. Възпитаниците на Руди Гарсия запазиха петото си място с 57 точки, след като спечелиха само една от последните си четири срещи в Лига 1. Тимът изостава на 3 точки в борбата за място в плейофите на Шампионската лига от третия Олимпик Лион, който по-късно днес гостува на Нанси.

Уисам Бен Йедер и Етиен Дидо дадоха аванс от два гола на Тулуза след малко повече от половин час игра, но Марко Баша намали разликата в резултата седем минути преди почивката, след като вкара с глава след центриране от фаул на Дмитри Пайет. В 48-ата минута Саломон Калу изравни след нова асистенция на Пайет, но осем минути по-късно Даниел Браатен отново изведе Тулуза напред след пас на Бей Йедер. Резервата Еден Бен Басат реши всичко с четвърто попадение минута преди края.

В борбата за оцеляване Сошо се наложи с 1:0 над гостуващия Лориен и прекъсна серия от четири мача без успех. Слоан Прива отбеляза единственото попадение след половин час
игра, а тимът на Ерик Ели събра 37 точки и вече е 16-и на 3 точки от зоната на изпадащите.

Предпоследният Троа също спечели с 1:0 срещу гостуващия Евиан, но и двата отбора останаха в опасната зона. Резервата Жан-Кристоф Баебек вкара единствения гол 12 минути
преди края, а с втория успех в последните си три мача Троа вече има 31 точки и се доближи на 4 точки от спасителната зона. Евиан остана 18-и с 34 точки.

Последният в класирането Брест допусна осма поредна загуба след 1:2 при гостуването си на Монпелие и изглежда обречен. Тимът е на 6 точки от спасението само три мача преди края на сезона.