Гранада с важна победа в борбата за оцеляване (видео)

21:40
Гранада победи гостуващия Малага с 1:0 в мач от 34-ия кръг на испанското футболно първенство. С втория си пореден успех в Примера дивисион възпитаниците на Лукас Алкарас събраха 35 точки и се изкачиха на 15-о място на 4 точки над зоната на изпадащите. Малага пък вече е шести с 53 точки, като има аванс от 4 точки пред Бетис в борбата за последното място, даващо право за участие в Лига Европа. Севилци гостуват на лидера Барселона в неделя.

Единственото попадение в срещата реализира Обидон Игало в 28-ата минута. Нигерийският нападател получи пас в наказателното поле от Ясин Брахими от дясно и засече в мрежата на Уили Кабайеро. Малага имаше отличен шанс да изравни след час игра, но Роке Санта Крус не успя да преодолее Роберто Фернандес от чиста позиция.

Виторино Антунеш нацели напречната греда за гостите десет минути преди края, но така и не успяха да стигнат до изравняване и загубиха за втори път в последните си три срещи от шампионата.

Granada 1-0 Malaga 04.05.2013 ourmatch.net by ourmatch