Валенсия разкости 9 от Осасуна (видео)

19:42
Валенсия отнесе с 4:0 останалия с девет души отбор на Осасуна и се изкачи на 5-о място в испанската Ла Лига. С 56 точки прилепите са само на 2 от 4-ата позиция, даваща право на квалификации за място в Шампионската лига.

Роберто Солдадо откри резултата в 39-ата минута, като това бе негов 19-и гол за сезона. Минута преди края на първата част Рикардо Коща удвои за домакините с глава. Осасуна остана с десет души в 57-ата минута, когато Алехандро Арибас беше отстранен заради спъване отзад на Солдадо, който излизаше сам срещу вратаря. От фаула на границата на наказателното поле Евер Банега направи 3:0.

Давид Тимор от Осасуна видя втори жълт картон само след още три минути заради фаул в краката на Коща, а срещу девет съперника Хонас от дузпа оформи крайното 4:0 в добавеното време. Наказателният удар беше отсъден заради игра с ръка на Фернандо