Слован Братислава спечели Купата на Словакия

20:24
Слован Братислава спечели Купата на Словакия за 12-и път в своята история, след като на финала се наложи с 2:0 над Жилина.

Мачът се игра пред 3410 зрители на стадиона в Ружомберок, а небесносините от Слован вървят и към дубъл на домашна сцена, след като пет кръга преди края имат аванс от 9 точки на върха пред Сеница.

Капитанът Игор Жофчак откри резултата в 27-ата минута, а полузащитникът от Тринидад и Тобаго Лестър Пелтиер заби второто попадение в 4-ата минута на втората част. Слован диктуваше темпото на терена през по-голямата част от мача, но в първите минути, както и веднага след второто попадение жилинци можеха да нанесат своя удар. Вратарят Павел Ковач обаче спаси всичко, а 6 минути преди последната съдийска свирка резултатът можеше да стане и 3:0, но Кърнац спаси мрежата на Жилина след нов удар на играча от Тринидад и Тобаго.

Жълто-зелените от Жилина имат шансове да се наредят в призовата тройка, тъй като изостават само на 4 точки от нея.