Вила разнебити Съндърланд, Бентеке изригна с хеттрик (видео)

00:23
Отборът на Астън Вила постигна най-убедителната си победа за сезона и взе комфортна преднина в битката за оцеляване в английската Висша лига, след като у дома надигра Съндърланд с категоричното 6:1.

Резултатът на "Вила Парк" бе открит в 31-ата минута чрез Рон Влаар, който осигури аванс на виланите, но само секунди по-късно Дани Роуз възстанови равенството. Възпитаниците на Пол Ламбърт бързо си върнаха предимството над черните котки, след като в 38-ата минута австрийският нападател Андреас Вайман се разписа за 2:1.

През второто полувреме виланите отвориха още повече разликата в резултата, като тежката дума имаше изгряващата звезда на белгийския футбол Кристиан Бентеке. 22-годишният нападател реализира хеттрик в рамките на 17 минути и се превърна в герой за бирмингамци. Гейбриъл Агбонлахор пък закри рецитала на Астън Вила, оформяйки крайното 6:1 в 88-ата минута на срещата. Това бе юбилейното 60-о попадение на английския голмайстор с екипа на Вила, което го превърна в реализатор номер 1 на тима в ерата на Премиършип. Гостите завършиха мача в намален състав, след като в средата на втората част Стефан Сесеньон получи червен картон.

Така Астън Вила се изкачи на 16-о място във временното класиране, изравнявайки се по точки със Съндърланд. 3 кръга преди края на сезона двата отбора се намират на 5 точки от 18-ия Уигън, който обаче има един мач в запас.

Aston Villa 6-1 Sunderland Highlights by goalsandsoccer