Клоп: На реванша ще се случи нещо историческо

22:37
Няма опасност Борусия Дортмунд ще изпадне в "сценична треска" преди полуфиналния мач-реванш с Реал Мадрид в Шампионската лига утре. Това заяви треньорът на германския тим Юрген Клоп.

Борусия спечели първия мач с 4:1, като четирите попадения за успеха на жълто-черните вкара Роберт Левандовски. Клоп очаква интересен реванш в Мадрид.

"Моите играчи не може да се провалят, тъй като те ще дадат най-доброто от себе си. Няма съмнение в това. Аз наистина не искам да говоря за финала, преди да сме изиграли утрешния мач. Това е единственото нещо, което ме интересува. Ще бъде много интересно. Ние знаем, че във футбола всичко е възможно. Сигурно е, че нещо историческо ще се случи. Ако се класираме за финала ще бъде историческо и ако отпаднем също ще бъде историческо", коментира Клоп.

Реал ще трябва да достигне рекорда за най-голям обрат в историята на Шампионската лига, ако иска да продължи в спора за трофея.

Милан загуби с 0:4 от Депортиво Ла Коруня през 2003/2004 на четвъртфиналите, след като спечели с 4:1 у дома.