Юве взе дербито на Торино, Интер падна от Палермо (видео)

18:32
Ювентус направи решителна стъпка към защита на титлата си в Италия след победа в градското дерби срещу Торино с 2:0. Юве измъкна трите точки с голове в самия край на мача и се нуждае от още една точка в оставащите четири кръга, за да узакони титлата си.

Артуро Видал откри резултата в полза на Старата госпожа в 86-а минута, а Клаудио Маркизио затвърди успеха с втори гол в добавеното време на мача.

Торино доигра дербито в намален състав след червен картон на Камил Глик в последната минута.

Torino 0-2 Juventus by fasthighlights-2012

Палермо се измъкна от зоната на изпадащите и направи заявка за оставане в елита след победа с 1:0 над Интер. Йосип Иличич вкара единствения гол в 10-а минута и Палермо се настани на спасителното 17-о място с 32 точки, колкото има и 18-ия Дженоа, но по-лоша голова разлика.

Palermo 1 - 0 Internazionale (Iličić '10-first... by dm_517d36214c9e5

Фиорентина измести Милан от третата позиция след победа с 3:0 над Сампдория. Виолетовите доминираха тотално и стигнаха до успеха като гости след голове на Хуан Куадрадо и Адем Ляич преди почивката и на Алберто Акуилани през втората част. Милан може да си върне третото място, даващо право на участие в квалификациите на Шампионска лига, при победа в късния мач тази вечер срещу Катания.

Рома победи предпоследния Сиена с 4:0 и се изкачи на пето място, даващо право на участие в турнира Лига Европа. Вълците не срещнаха съпротива от изпадащия си съперник и спечелиха убедително. С хеттрик се отличи нападателят Пабло Освалдо (14, 41, 67), а едно попадение добави Ерик Ламела (16-а минута).