Ивелин Попов вкара гол за равенство със Зенит (видео)

17:34
В среща от 26-тия кръг на първенството на Русия по футбол Кубан Краснодар и Зенит завършиха наравно 2:2. В отбора на Кубан през всичките 90 минути игра нападателят на българския национален отбор Ивелин Попов, който записа и името си сред голмайсторите.

Гостите от Зенит, които се борят за шампионската титла с московския ЦСКА, поведоха още в 6-та минута с гол на Константин Зирянов. В 23-та минута румънският нападател на Кубан Краснодар Даниел Николае изравни - 1:1. В 30-та минута Ивелин Попов се измъкна от защитата на гостите и излезе сам срещу вратаря Вячеслав Малофеев. 34-годишният Малофеев изби първия удар на Ивелин Попов, но топката попадна отново в българския нападател и при втория си опит той бе точен - 2:1 за Кубан. В 66-та минута португалският полузащитник на гостите Дани оформи крайния резултат - 2:2.

Кубан е на 7-мо място във временното класиране на руското първенство с актив от 41 точки. Лидер е ЦСКА Москва с 57 точки и един мач по-малко (по-късно днес ЦСКА гостува на Рубин). На второ място е Зенит с 54 точки, а на трето място е Анжи - 47 точки.

Kuban vs Zenit 2-2 Match Highlights by C_7_2_R_10