Наполи отказва да връчи титлата на Ювентус

23:45
Наполи отложи шампионските празненства в Торино с поне още една седмица, след като записа класическа победа при гостуването си на почти сигурно изпадналия тим на Пескара.

Небесносините направиха разликата в мача през второто полувреме. В 46-ата минута Гьокхан Инлер откри резултата, а малко по-късно Горан Пандев удвои преднината на гостите от Неапол. Блерим Джемаили пък фиксира крайното 3:0 в 81-ата минута на срещата.

Така Наполи не допусна изненада в 34-ия кръг на Серия "А" и се утвърди на 2-ото място. Лидер в текущото класиране е Ювентус с аванс от 8 точки в битката за Скудетото. Пескара пък остана закотвен на дъното на таблицата с актив от едва 22 точки, на 8 от спасителния бряг.