Дортмунд се бетонира на 2-ото място в Бундеслигата (видео)

21:45
Борусия Дортмунд записа шеста поредна шампионатна победа в Бундеслигата след 2:1 като гост на Фортуна Дюселдорф. Успехът на практика гарантира второто място на Дортмунд, който има осем точки преднина пред третия Байер Леверкузен три кръга преди края.

Подобно на шампиона Байерн Мюнхен и Борусия Дортмунд направи сериозни промени в титулярния си състав и треньорът Юрген Клоп даде почивка на някои от основните си футболисти, за да ги запази за реванша с Реал Мадрид в Шампионска лига.

Дортмунд и Байерн, които са почти сигурни финалисти в Шампионска лига след убедителни победи в първите полуфинали срещу Реал Мадрид и Барселона, ще се срещнат другата събота в поредния кръг на Бундеслигата.

Дортмунд стигна до трите точки срещу Фортуна след попадения на Нури Шахин, който се разписа в 20-ата минута с удар от 30 метра и на влезлия като резерва Якуб Блашчиковски в 70-ата минута. За домакините се разписа Адам Бодзек две минути преди края.