Шампионът Байерн продължава да мачка всичко по пътя си (видео + снимки)

19:16
Байерн Мюнхен се наложи над гостуващия Фрайбург с 1:0 в мач от 31-ия кръг на германското футболно първенство. Баварците, които вече си осигуриха шампионската титла, записаха рекорден 27-и успех в Бундеслигата за един сезон, като събраха и безпрецедентните 84 точки.

Старши треньорът на домакините Юп Хайнкес даде шанс за изява на повечето от резервите си с оглед на предстоящия в средата на следващата седмица полуфинален мач-реваш срещу Барселона на "Камп Ноу".

Байерн контролираше мача, но стигна до минимална победа с попадението на Джердан Шакири от фаул в 35-ата минута. След почивката влезлите като резерви Франк Рибери и Марио Гамес също имаха шансове да увеличат аванса на отбора, но направиха пропуски.

В битката на дъното Аугсбург постигна безценна победа с 3:0 над гостуващия Щутгарт. Така възпитаниците на Маркус Вайнцирл събраха 30 точки и се изравниха с 15-ия в подреждането Фортуна Дюселдорф, който е последен в спасителната зона. Саша Мьолдерс изведе домакините с глава след час игра, а в последните седем минути Марсел Де Йонг и Донг-Вон Джи оформиха класическия успех.

Предпоследният Хофенхайм спечели домакинството си на Нюрнберг с 2:1 и със събраните 27 точки също запази надежди за оцеляване. Тобиас Вайс изведе домакините напред в 11-ата минута, а Сеяд Салихович удвои с глава осем минути по-късно. Тими Симонс върна едно попадение в 58-ата минута от дузпа, отсъдена за нарушение на вратаря Коен Кастелс срещу Хироши Киотаке.

Байер Леверкузен пък се наложи над като домакин над Вердер Бремен и с 56 точки до голяма степен си гаранстира третото място и участие в Шамптионската лига. Тимът на Саша Левандовски натрупа аванс от 10 точки пред четвъртия Шалке 04, който има 4 мача до края на сезона. Победното попадение реализира Щефан Кийслинг от дузпа в 35-ата минута. Вердер пък допусна десети пореден мач без успех и с 32 точки е само на 2 точки от опасната зона.

Отборът на Волфсбург пък се поздрави с убедителна победа срещу Борусия Мьонхенгладбах. Вълците спечелиха домакинството си с 3:1.