Пропусната дузпа засили Вихрен към \"Б\" група

18:08
Съставът на Пирин Благоевград продължи с доброто си представяне в "А" група и се наложи с убедителното 3:1 при гостуването си на Вихрен Сандански. Срещата бе последна за 27-я кръг на родната ни група и се игра пред около 500 зрители.

"Орлетата" бяха по-стойностния отбор в срещата и се оттеглиха с два гола аванс още след 45 минути игра. Първият гол падна в 4-а мин и бе дело на Драги Коцев. Само три минути по-късно Даниел Пеев матира защитата на домакините и покачи резултата на 2:0 в полза на Пирин. В 65-а минута след меле пред вратата на Мекенджиев Екундайо Джаейоба намали за 1:2, а две минути след това Еривертон можеше да изравни резултата, но пропусна да се разпише от дузпа. В 76-ата минута Марио Метушев наказа неразчетоно излизане на вратарят Лучини и оформи крайното - 1:3.

Отборът на Вихрен остана в зоната на изпадащите от елитната ни "А" група отбори и е сериозно застрашен.