Гришо отпадна безславно от турнира в Барселона след 0:2 срещу Робредо

11:35
Най-добрият български тенисист Григор Димитров отпадна във втория кръг на силния турнир на червени кортове в испанския гранд Барселона с награден фонд 1,7 милиона евро.

Поставеният под номер 14 Димитров загуби от представителя на домакините Томи Робредо с 5:7, 1:6 за 78 минути. 28-ият в света българин стартира отлично мача и след ранен пробив поведе с 3:0. Той задържа аванса си до 5:2, след което 30-годишният Робредо, шампион в турнира през 2004 година и бивш номер 5 в света, взе пет поредни гейма. Така 43-ият в класацията на АТП испанец спечели първия сет.

Робредо взе солиден аванс от 4:0 във втория. Григор не можа да се противопостави адекватно на испанеца и в крайна сметка сетът приключи при 1:6.

Димитров заработи 10 230 евро от наградния фонд и прибави 20 точки към актива за световната ранглиста. Робредо, който има 11 титли в кариерата си, пък ще срещне в третия кръг номер 3 в схемата Томаш Бердих (Чехия), който се справи трудно с Николай Давиденко (Русия) с 3:6, 7:5, 6:4.