Лудогорец изпревари Левски след успех в Перник

16:11
Лудогорец стигна до трудна победа над Миньор (Перник) с 2:1 в среща от 23-ия кръг в А група. Лудогорци отново показаха доста постна продукция и измъчиха зрителите, които очакваха по-качествен футбол. С този успех Лудогорец се върна на 1-ата позиция с 54 точки, след като вчера Левски спечели в Ловеч и има 52.

Шампионите от Разград откриха резултата веднага след началния съдийски сигнал. Марселиньо центрира по земя при атака от дясно в наказателното поле, където свободният Димо Бакалов засече отблизо за 1:0.

До 30-ата минута гостите взеха инициативата и направиха няколко добри атаки, в една от тях Димо Бакалов вкара топката в мрежата, но съдията Александър Костадинов маркира фаул в атака.

Още една такава ситуация се отвори пред Марселиньо в средата на частта, но бразилецът би слабо. Началните минути на второто полувреме не се отличаваха особено, като в 53-ата минута Димо Бакалов имаше претенции за дузпа, но се видя на телевизионните повторения, че сливналията е симулирал. Само след минута Марселиньо излезе сам срещу вратаря
на перничани, но стреля в аут.

Съдията Костадинов даде дузпа за Лудогорец за фаул на вратаря Пейков срещу Роман Безяк. Иван Стоянов се опита да подлъже вратаря, като спря при изпълнението, но след това ударът
му се отби в гредата и се върна на терена. Все пак Стоянов се реваншира частично за пропуска си, като подаде за втория гол.

Той центрира от корнер и Гулдан от малкото наказателно поле вкара за 2:0.

Младият Александър Александров върна едно попадение за домакините в 83-ата минута, след като с дрибъл преодоля Кайсара и Моци и от границата на наказателното поле фалцово прати
топката в мрежата. В минутите до края перничани опитаха да стигнат до равенството, направиха няколко добри атаки, но не им се получи. И за Лудогорец имаше една възможност, която беше опропастена от Безяк.

Миньор (Перник)- Лудогорец (Разград) 1:2 (0:1)

Голмайстори: 0:1 Димо Бакалов 1, 0:2 Лубомир Гулдан 75, 1:2 Александър Александров 83

Жълти картони: Ивайло Стоянов, Ивайло Цветков, Давид Стоянов