Байерн гази по шампионски (видео)

18:53
Байерн Мюнхен разгроми Хановер 96 с 6:1 като гост в мач от 30-ия кръг на германското футболно първенство. Баварците, които вече си осигуриха шампионската титла, записаха 13-а поредна победа и вече имат 81 точки и 89 отбелязани гола.

Ларс Щиндъл си отбеляза автогол в 16-та минута, след като отклони остро центриране на Дейвид Алаба. Шест минути по-късно Франкс Рибери удвои. Клаудио Писаро пресече пас на защитника на домакините Йоан Джуру и изведе в отлична позиция французина, който от десетина метра направи 2:0. Марио Гомес вкара трети гол за Байерн пет минути преди почивката след асистенция на Писаро. В 62-та минута Гомес реализира десетия си гол за сезона, след като засече в мрежата отблизо подаване по тревата на Джером Боатенг от дясно. Писаро направи 5:0 в 71-та минута след подаване в пеналта на Алаба. Шест минути преди края Андре Хофман намали с глава. Той направи добавка, след като Мануел Нойер успя само да избие силен шут на Кристиан Пандер от фаул от 20 метра. Писаро оформи крайното 6:1 в 86-та минута след асистенция на резервата Ариен Робен.

Борусия Дортмунд се утвърди на второто място на 20 точки зад Байерн, след като надделя гостуващия Майнц 05 и записа пети пореден успех в Бундеслигата. Марко Ройс откри резултата още в 32-та секунда. Той се възползва от неубедителна изява на вратаря Кристиан Веткло след дълго подаване в наказателното поле на Матс Хумелс и отблизо прати топката в мрежата. Дортмундци решиха всичко в 87-та минута, когато Роберт Левандовски засече отблизо подаване на Томаш Пишчек. По този начин полякът вкара 23-ия си гол за сезона в шампионата, като се разписа в 12-и пореден мач на жълто-черните.

Байер Леверкузен взе предимство в борбата за третото място и директно класиране в Шампионската лига, след като разгроми предпоследния Хофенхайм с 5:0 Момчетата на Саша Левандовски събраха 53 точки и вече имат аванс от 7 точки пред четвъртия Шалке 04, който загуби гостуването си на Айнтрахт с 0:1. Щефан Кийслинг и Андре Шюрле вкараха по два гола, а Щефан Райнарц оформи успеха на домакините в 79-та минута. Победата можеше да бъде и по-убедителна, но Симон Ролфес пропусна дузпа в средата на първото полувреме, за нарушението за която Еуген Полански от гостите получи червен картон.

Шалке 04 също пропусна дузпа при гостуването си във Франкфурт и това се оказа решаващо. Вратарят на домакините Ока Николов направи няколко впечатляващи спасявания, включително и при удара на Мишел Бастос от бялата точка в 24-та минута. Айнтрахт стигна до успеха с попадение на Марко Рус с глава пет минути преди почивката. С успеха франкфуртци също останаха в борбата за четвъртото място, което дава право на участие в плейофите за Шампионската лига, като отборът изостава само на точка зад Шалке.