Божинов с гол при победа на Виченца (видео)

18:28
Българският нападател Валери Божинов се разписа за успеха на Виченца с 3:1 над Про Верчели в мач от 38-я кръг в Серия "Б". Това е пети гол на национала ни през пролетта за Виченца, а през първата част от първенството има и един за Верона.

С този успех Виченца събра 38 точки и се доближи на 2 от Асколи, който в понеделник приема Падова. Именно Асколи заема 19-ата позиция, от която не се изпада директно, а изпраща на плейофи срещу отбори от Серия "С".

Божинов откри резултата в 12-ата минута след пас на Маурицио Чиарамитаро, а в 55-ата беше заменен от Томазо Белацини. Минута по-рано домакините стигнаха до успокоителен втори гол, реализиран от Доменике Малонга. Именно Белацини вкара за 3:0, а Пиетро Йемело пък реализира почетно за Про Верчели малко преди края на мача.