Марсилия загуби мача на истината

09:24
Олимпик Марсилия загуби у дома с 1:3 от Лион дербито на 36-я кръг във френската Лига 1 и сериозно намали шансовете си да триумфира с титлата. С победата си гостите направиха голяма услуга на Бордо, който вече има три точки аванс на върха в класирането два кръга преди края на първенството.

След динамично начало с възможности за гол и пред двете врати, Лион поведе в 29-а минута с попадение на Карим Бензема от дузпа. Отново той три минути преди края на първото полувреме покачи на 2:0 и направи задачата на Марсилия много трудна.

През втората част домакините се вдигнаха на щурм и успяха да възродят надеждите си в 80-а минута, когато Силвен Вилтор бе точен за 1:2. Олимпик тръгна да изравнява, но Жуниньо с гол от пряк свободен удар в даденото от съдията продължение реши всичко – 3:1 за Лион.