Тонев с виртуозен гол за Лех (видео)

23:27
Българският национал Александър Тонев продължава да блести с екипа на полския Лех Познан. 23-годишното крило бе в основата на поредната победа на своя тим, който се наложи с 3:0 като гост над  Пияст Гливице в среща от 22-ия кръг на полската Екстракласа.

Лех записа забележителните 11 победи от 12 гостувания през този сезон и е само на две победи от изравняването на рекорда за най-много спечелени мачове навън в първенството, който се държи от Видзев Лодз (сезон 1995-96).

Унгарецът Ловренчич откри резултата в 30-ата минута след чудесен шут извън границата на наказателното поле, а Тонев удвои в самото начало на второто полувреме с четвъртия си гол за сезона.

Българинът овладя топката в половината на своя отбор и след повече от петдесет метров рейд стигна до границата на наказателното поле за да прониже майсторски вратарата на домакините.

Секунди по-късно капитанът Рафал  Муравски оформи крайния резултат след асистенция на финландеца Хамалайнен.

В оставащото време до края на срещата бившият футболист на ЦСКА можеше да запише втори гол на сметката си, но вместо това прибави жълт картон към силното си представяне в срещата. Заради този картон, Тонев ще пропусне следващият мач от първенството. През първата част на мача, пък националът на България нацели напречната греда след силен шут по диагонала.

С тази победа Лех Познан продължава да е на второ място в класирането на четири точки от лидера Легия Варшава

Вижте как Тонев бележи виртуозен гол (3:10 мин. от клипа)