Юве надигра Лацио и докосна титлата (видео + снимки)

23:39
Италианският шампион Ювентус постигна ключова победа при гостуването си на Лацио в среща от 32-ия кръг на Серия "А" и дръпна с цели 11 точки на върха пред Наполи, като до края остават шест кръга. С два гола за бианконерите се отчете Артуро Видал.

Срещата на "Олимпико" започна с натиск на Лацио, но първият удар към вратата бе отправен от халфа на Ювентус Пол Погба. В ответната акция, пък изстрелът на Ернанес от границата на наказателното поле бе отразен от Джанлуиджи Буфон.

В 7-ата минута голмайсторът на бианконерите Мирко Вучинич бе изпуснат в наказателното поле на домакините и последва очевидно нарушение срещу него от страна на Лорик Кана. В резултат на това главният арбитър  Антонио Джианокаро отсъди дузпа. Зад топката застана  Артуро Видал и откри резултата.

Десетина минути по-късно Щефан Лихтщайнер нахлу на скорост по десния фланг, центрира към Клаудио Маркизио, чийто шут обаче бе блокиран. Малко след това хората на Антонио Конте получиха право да изпълнят пряк свободен удар от много удобна позиция. При последвалото остро центриране от страна на Андреа Пирло стражът на Лацио Федерико Маркети трябваше да показва класа за да спаси, защото топката отиваше право в неговата мрежа.

В 24-ата минута пред Кана се откри чудесна възможност да възстанови равенството и да се реваншира за нарушението при дузпата, но пропусна отблизо . Действията на терена бързо се пренесоха пред вратата на  домакините,  като Вучинич и Видал комбинираха, но удара на последния бе блокиран от бранителя Микаел Сиани. Само секунди по-късно обаче защитата Лацио се пропука  и  Артуро Видал се разписа за втори път в мача.

В 41-ата минута Антонио Кандрева максимално затрудни Буфон от пряк свободен удар, но до намаляване на резултата не се стигна. Така двата отбора се оттеглиха на почивка при 2:0 в полза на   Ювентус.

Очаквано момчетата на Владимир Петкович започнаха по-агресивно второто полувреме на срещата, като създадоха на два, три пъти напрежение за отбраната на гостите.

В 55-ата минута Пирло отправи коварен изстрел от фаул, който бе отразен от Маркети, а при добавката Маркизио пропусна

Малко по-късно  Едерсон сервира топката на главата на Либор Козак, който отигра ситуацията по разочароващ начин.

Опитите на футболистите на Лацио да се доберат поне до равенство до края на сблъсъка не дадоха  резултат и Ювентус прибави ценни три точки към актива си. По този начин бианконерите затвърдиха дългата си серия без загуба в Серия "А" срещу този съперник.

Лацио няма победа над Ювентус от декември 2003 г. – 12 успеха за Старата госпожа и 5 равенства. Първият мач от сезона завърши 0:0. В следващия кръг Ювентус се изправя срещу Милан.

Lazio vs Juventus 0:2 MATCH HIGHLIGHTS by footballdaily1