Металург срази Арсенал, Димитров с асистенция, Мораеш и Нелсън титуляри

08:55
В мач от 24-тия кръг на футболното първенство на Украйна отборът на Металург Донецк победи като гост Арсенал Киев с 2:0 с два гола на Драман Траоре - в 37-та и в 51-та минута.

За Металург като титуляр започна бившият офанзивен играч на българския национален отбор и на ЦСКА Велизар Димитров, който бе в основата на решаващия втори гол.

Димитров центрира отлично и от един метър от голлинията на киевчани нападателят от Мали - Драман Траоре, с глава отбеляза втория гол - 2:0 за Металург Донецк. Малко след гола - в 56-та минута, Димитров бе сменен от бразилския полузащитник Леонардо.

Като титуляри за Металург стартираха и бившите звезди на ЦСКА Мораеш и Нелсън, а Зе Суарес, който защитаваше честта на Левски остана на резервната скамейка на състава от Донецк.

След тази победа Металург е на 6-то място във временното класиране с актив от 36 точки. Лидер и почти сигурен шампион е Шахтьор Донецк с 69 точки, следван от Металист - 52