Фалкао отново герой за Атлетико (видео)

20:29
Атлетико Мадрид разгроми Гранада с 5:0 на стадион "Висенте Калдерон" и продължава битката
за второто място с градския съперник Реал Мадрид.

Двата отбора от столицата имат по 65 точки, но Реал има мач по-малко - гостуване на Атлетик Билбао тази вечер.

Колумбийският нападател Радамел Фалкао вкара два гола и вече има 24 попадения за сезона.

Диего Коста откри резултата в 4-а минута, а Фалкао направи 3:0 с попаденията си в 27 и 47-а минути.

Младежкият национал на Испания Коке асистира за второто попадение на Фалкао и след това за гола на Раул Гарсия в 63-а минута. Крайното 5:0 офроми Филипе Кашмирски в 70-а минута.

Тази победа бележи завръщането на дюшекчиите към добрата форма в домакинските двубои.

Както е известно, от началото на сезон 2012/2013 Атлетико записа 13 поредни успеха на "Висенте Калдерон". В последните си две срещи дюшекчиите записаха загуба и равен (срещу Реал Сосиедад и Валенсия).

Днес обаче възпитаниците на Диего Симеоне пак се развихриха и зарадваха привържениците си, които бяха изпълнили стадион "Висенте Калдерон".

Състави

Атлетико Мадрид: Куртоа - Ф. Луис (72 - Инсуа), Миранда, Годин, Хуанфран - Коке, Габи, Раул Гарсия (71-Оливер Торес ), К. Родригес - Фалкао, Диего Коста (68-Адриан).

Гранада: Роберто - Ниом (46-Ортис), Майнц, Диакате, Б. Ангуло - Брахими, М. Рико, Торже, Нолито - Аранда (75 - Ел Араби), Игало (68-Буенаноте).