Реал Сосиедад с огромна заявка за място в ШЛ

15:53
С два ранни гола на Иманол Агирече гостите от Реал Сосиедад спечелиха с 2:0 навън срещу Райо Валекано в испанското първенство.

Още в първия четвърт час на двубоя Агирече се разписа на два пъти и донесе солидната преднина в полза на баските, асистенциите бяха съответно на Клаудио Браво в шестата и на Шави Прието в 14-ата минута.

Победата осигури актив от 54 точки на Реал Сосиедад. Отборът се намира на четвърто място във временното класиране. Райо Валекано заема девета позиция в Примера дивисион с десет точки по-малко.

Тимът от Сан Себастиян има 4 точки аванс пред Валенсия и ако успее да задържи преднината си в оставащите 7 кръга, ще спечели право на участие в Шампионска лига през следващия сезон.