09:26
Бордо победи
шампиона
Монпелие
Бордо победи шампиона Монпелие с 4:2 в среща от 32-ия кръг на футболното първенство на Франция.

След успеха домакините съкратиха изоставането си от своя съперник на две точки. Бордо е на девето място в класирането с 46 точки, а шампионите - на седма позиция с 48 точки.

Людовик Сане откри резултата още в 11-а минута, след като засече центриране от ъглов удар на Грегори Сертич. Шейк Диабате направи 2:0 за Бордо в 24-а минута след пас на Никола Морис-Бели. Две минути по-късно Ярослав Плашил отбеляза трети гол за домакините, а до края на полувремето пропуски направиха Диабате и Людовик Обраняк.

Шампионите от Монпелие върнаха един гол чрез Реми Кабела. В 54-а минута Беноа Тремулинас записа втора асистенция на сметката си, след като изведе Анри Сайве, реализирал за 4:1. Последва отпускане в редиците на домакините и във втората минута от добавеното време Бенжамен Стамбули оформи крайното 4:2.