Дортмунд громи пред погледа на Моу (видео)

19:25
Пред погледа на старши треньора на Реал Мадрид Жозе Моуриньо Борусия Дортмунд разгроми като гост с 6:1 последния в класирането Гройтер Фюрт в среща от 29-ия кръг на футболното първенство на Германия.

Илкай Гюндоган и Марио Гьотце вкараха по два гола за тима на Борусия Дортмунд, който на 24-и и 30-и април ще спори за място на финала в най-престижния футболен клубен турнир с шампиона на Испания. По едно попадение добавиха Якуб Блашчиковски и Роберт Левандовски. Блашчиковски направи и три асистенции. Левандовски пък се разписва в 11-и пореден двубой. Едгар Приб пък вкара спорен гол за домакините в 71-ата минута.

"Ние искахме трите точки. Щампионската лига е различен турнир от Бундеслигата. Реал е силен отбор, но ние също имаме потенциал", заяви Левандовски.

Байерн Мюнхен, който миналия кръг предсрочно спечели титлата в Бундеслигата, се наложи с резервния си състав над гостуващия Нюрнберг с 4:0. Старши треньорът Юп Хайнкес даде почивка на девет от своите титулярни футболисти. Баварците ще срещнат Барселона (Испания) в другия полуфинал в Шампионската лига на 23-и април и 1-и май.

За домакините в този мач играха Марио Гомес, Клаудио Писаро и Анатолий Тимошчук, а Филип Лам и Бастиан Швайнщайгер дори не бяха в състава. Джером Боатенг откри резултата с удар от 12 метра още в 5-ата минута, Марио Гомес покачи на 2:0 в 17-ата минута, а Рафиня също бе точен до почивката.

В началото на второто полувреме се разписа и Джердан Шакири. В 47-ата минута Том Щарке, който замени Мануел Нойер, спасил дузпа на Тими Симонс.

"Този резултат показва като цяло работата в клуба. Всеки футболист може да играе по всяко време. Ние сме страхотен отбор и следваме своите цели", каза треньорът Юп Хайнкес, който нарече първото полувреме "изключително".

Новият шампион ще играе с Волфсбург във вторник в мач от полуфиналите на турнира за Купата на Германия. Байерн продължи да постига рекорди в първенството, след като изравни постижението в Бундеслигата от 25 успехи в един сезон и 19-ти мач без допуснат гол. Освен това баварците увеличиха рекордната си серия от 12 поредни победи.

Възпитаниците на Юп Хайнкес имат 78 точки актив на върха в класирането пет кръга преди края на сезона, с три точки по-малко от рекордните 81, които постигна Борусия Дортмунд миналата година. Жълто-черните са на втора позиция с 58 точки, пред Байер Леверкузен с 49 точки и мач по-малко.

В другите срещи от кръга днес Фортуна Дюселдорф и Вердер Бремен завършиха 2:2, Майнц 05 загуби от Хамбургер ШФ с 1:2, а Волфсбург и Хофенхайм направиха 2:2.

В късния мач Шалке 04 е домакин на Байер Леверкузен.