Божинов игра при нова загуба на Виченца

18:20
Валери Божинов влезе в игра като резерва, но не успя да помогне на италианския футболен клуб Виченца, който загуби с 1:3 срещу Новара в мач от 36-ия кръг на италианската Серия "Б".

Нападателят на българския национален отбор остана на резервната скамейка в началото на срещата, а лошият развой предизвика неговото влизане в игра в 64-та минута. Божинов обаче не успя да помогне на Виченца и неговият тим остана в зоната на изпадащите във втора италианска футболна дивизия. Всъщност, Матео Джентили даде аванс на гостите в 27-та минута, но Новара стигна до пълен обрат до 56-та минута с попадение на Флавио Лацари и дузпа на Даниеле Буцеголи. Пабло Гонсалес оформи крайното 3:1 в 70-та минута.

Победата даде повече сигурност на Новара в битката за класиране в зоната за плейофи. Отборът се намира на пето място и ще играе за попадане в Серия "А".