Ливърпул прати Уест Бромич в Чемпиъншип

17:27
Ливърпул победи Уест Бромич с 2:0 като гост в мач от 37-я кръг на Висшата лига. Поражението означава, че домакините са сигурен изпадащ, а тимът на Рафаел Бенитес игра много мобилизирано, въпреки че двубоят не бе толкова важен за "мърсисайдци".

Уест Бромич се представи добре през първото полувреме и създаде няколко добри положения за гол. В 28-а минута обаче Стивън Джерард открадна топката от техен защитник и откри резултата.

Дирк Кайт в 63-а минута отбеляза втори гол за Ливърпул, но въпреки това домакините продължиха да се борят и пропуснаха няколко изгодни възможности. Гредата също веднъж спаси гостите, а гол на Уест Бромич бе отменен заради засада. Опасностите пред вратата на "мърсисайдци" изнервиха Джейми Карагър, който потърси сметка от Алваро Арбелоа за играта му и двамата сериозно се сдърпаха.

В 85-а минута Райън Бабел пропусна сам срещу вратаря на домакините, а до края нови голове не паднаха.