Олимпия се класира за елиминациите на Копа Либертадорес

12:50
Парагвайският Олимпия победи като домакин Нюелс Олд Бойс с 4:1 в мач от група 7 на турнира Копа Либертадорес.

По два гола за успеха на домакините реализираха Хуан Мануел Салгейро и бившият футболист на аржентианския гранд Хуан Карлос Ферейра. Милтон Каско стана автор на попадението в полза на Нюелс Олд Бойс в началото на второто полувреме.

Олимпия спечели групата с 13 точки, Нюелс остана на второ място с 4 точки по-малко, но също продължава напред в престижния турнир.

В другата среща от седма група Лара (Венецуела) загуби с 2:3 от Универсидад де Чили. Чилийският отбор също има 9 точки, но завършва на трета позиция в крайното класиране.

Във втора група бразилският Палмейрас победи с 1:0 като домакин парагвайския Либертад. Победното попадение беше дело на нападателя Чарлс малко след почивката. Кръг преди края на мачовете в тази група Палмейрас се класира за фазата на директните елиминации. Отборът от Сао Пауло има 9 точки в актива си на първа позиция. Либертад е с точка по-малко на второ място.