Миньор Перник оскуба \"канарчетата\" и се спаси на 99%

15:15
Миньор Перник победи Ботев Пловдив с 2:1 като гост в мач от 27-я кръг на А група и до голяма степен обезпечи оставането си при майсторите.

През първото полувреме "канарчетата" бяха по-добрият отбор и в 41-а минута Николай Манчев от дузпа даде гол преднина за тима си на почивката.

В 54-а минута домакините отбелязаха второ попадение, но съдията го отмени заради нарушение срещу вратаря на перничани Иван Чворович. В ответната атака Горан Янкович изравни за Миньор. Гостите осъществиха пълен обрат две минути по-късно, когато Валмир от дузпа за фаул срещу Костадин Хазуров вкара за 2:1 в полза на своя тим.

До края Ботев пропусна няколко много добри положения за гол, а веднъж и гредата спаси пернишкия тим.