Фенербахче оцеля в Рим и е на 1/2-финал (видео)

23:55
Лацио и Фенербахче направиха равенство 1:1 в 1/4-финална среща реванш от Лига Европа.
Първият мач завърши при резултат 2:0 за турците и така Фенербахче продължава напред в турнира.

Срещата започна с домакински натиск и още в 4-тата минута Кандрева пропусна да изведе италианците напред в резултата. Осем минути по-късно и Ернанес шутира опасно. В средата на полувремето Кандрева за втори път застраши вратата на гостите. Малко преди почивката и Едерсон нямаше късмет в завършващата фаза. Така двата тима се оттеглиха на паузата при нулево равенство. Гостите имат добра преднина в общия резултат и разчитат предимно на защитни действия в Рим.

Второто полувреме отново започна с домакински натиск като Кожак на два пъти пропусна да реализира от добри позиции. Така се стигна до 60-тата минута, когато Лулич засече с глава центриране на Кандрева и вкара за 1:0. Турците не се стъписаха от попадението, напротив в 73-тата минута Еркин бе точен за крайното 1:1, слагайки точка на спора. Фенербахче продължава напред с общ резултат 3:1.

Състави:

Лацио: Маркети, Сиани, Лулич, Биава, Раду, Едерсон, Ернанес, Ледесма, Кана, Кандрева, Козак

Фенербахче: Демирел, Коркмаз, Йобо, Циглер, Гюнул, Мейрелеш, Кристиан, Селчук, Еркин, Кайт, Уебо