Тоти прекъсна серията на Лацио, Ернанес герой и грешник за орлите (снимки и видео)

23:40
Рома и Лацио завършиха наравно 1:1 на стадион "Олимпико" в дербито от 31-я кръг на италианската Серия А.

Символичните гости имаха предимство през първото полувреме. Наставникът на Рома Андреа Андреацоли бе направил някои интересни тактически експерименти, които не донесоха позитиви на вълците преди почивката. Комбинациите в тима на Рома не се получаваха, докато орлите разцъкваха бързо и уверено в центъра, и разгръщаха по-добре атаките си.

В 12-та минута Де Роси сбърка при изнасянето на топката, получи се контраатака, при която Кандрева получи на чиста позиция в наказателното поле. Халфът шутира с всичка сила по диагонал, но Стекеленбург изби с акробатичен плонж.

Холандският страж бе безпомощен три минути по-късно, когато Ернанес с блестящ изстрел от далечна дистанция намери горния десен ъгъл. Така Лацио излезе напред в резултата.

Възпитаниците на Андреацоли не застрашиха нито веднъж вратата на Марчети през първите 45 минути. Лацио отиваше към четвъртата си поредна победа в римското дерби.

Орлите имаха възможност да удвоят аванса си в 49-та минута, когато реферът Мацолени отсъди дузпа за игра с ръка на Маркиньос в наказателното поле. Защитникът спря по такъв начин центриране на Лулич отляво. На повторенията се видя, че ситуацията е много спорна, като дясната ръка на Маркиньос, с която той спира центрирането, е плътно прилепена до тялото.

Ернанес шутира от бялата точка, но ударът му излезе в аут.

Пропускът на бразилеца обърна развоя на двубоя. В 54-та минута именно Ернанес повали Пянич в наказателното поле и последва дузпа за Рома. Франческо Тоти хладнокръвно стреля в долния десен ъгъл на Маркети и изравни. Това бе 12-ят гол на Принца на Рим за сезона и негов 227-ми в Серия А.

Тоти застраши вратата на Лацио и в 63-та минута. Тогава ветеранът отправи силен шут от пряк свободен удар. Капитанът на вълците уцели долния десен ъгъл, но Маркети плонжира и спаси. Топката стигна в краката на Флоренци, който опита да вкара, но и неговият изстрел бе отразен от стража на бианкочелестите.

Ситуацията за Лацио допълнително се усложни в 67-та минута, когато опитният бранител Джузепе Биава получи втори жълт и съответно червен картон. Второто официално предупреждение бе дадено заради груб фаул на Биава срещу Маркиньо.

Ерик Ламела бе съвсем близо до това да се превърне в герой за вълците в 79-та минута. Тогава аржентинецът пропусна сам на празна врата да отбележи.

Четири минути преди края на мача Франческо Тоти стреля опасно от фаул, като Федерико Маркети усети посоката на удара и без проблем успя да улови.

До края резултатът остана непроменен и така бе прекъсната серията на Лацио от три поредни победи в римското дерби.