Мартин Петров с асистенция при успех на Еспаньол (видео)

20:29
Еспаньол спечели гостуването си на Осасуна с 2:0 в мач от 30-ия кръг на футболното първенство на Испания.

Българинът Мартин Петров се появи като резерва в 87-а минута за гостите на мястото на Баена, а няколко минути по-късно асистира за второто попадение за своя тим.

Във втората минута на добавеното време при контраатака на Еспаньол Петров изведе  Мубарак Уакасо . Ганаецът преодоля вратаря Андрес Фернандес и на празна врата направи 2:0.

Преди това в 51-та минута мексиканецът Ектор Морено засече отблизо центриране от ъглов удар на Мубарак. Серхио Гарсия пък уцели гредата преди първия гол.

За Еспаньол това бе втора поредна победа като гост, докато Осасуна допусна трето поредно поражение. В друга среща от кръга Райо Валекано спечели с 2:0 гостуването си на Селта Виго. Головете реализираха Франсиско Медина и Андрия Делибашич. За Медина това 13-ти гол за сезона.  Райо спечели първата си победа като гост от шест мача.

Състави

Осасуна: Андрес Фернандес, Рубен (86-Йоренте), Лоло (64-Пунял), Марк Бертран, Ойер, Арибас, Силва, Арментерос, Нино, Сола, Делас Куевас (82-Масуд).

Еспаньол: Кико Касия, Колото, Морено, Форлин, Виктор Алварес, Шимао (46-Уакасо), Верду (77-Техера), Баена (87-Мартин Петров) , Хави Лопес, Серхио Гарсия, Стуани.