Невиждан трилър на мача на Галатасарай срещу Мерсин (видео)

10:14
Вчера отборът на Галатасарай постигна много важна победа по пътя към защитата на шампионската си титла, след като обърна Мерсин Идман Юрду в намален състав, но невиждан скандал опорочи мача от 28-ия кръг на турското футболно първенство.

Двубоят на "Тюрк Телеком Арена" започна с шокиращ гол на Бурхан Ешер, който още в 3-ата минута изведе гостите напред в резултата. В 30-ата минута Галатасарай остана с 10 човека на терена, след като Дани Нункеу като последен футболист в отбраната на лъвовете спря непозволено автора на попадението на беломорския тим и съответно получи директен червен картон. Това предизвика остри гневни реакции на треньорския щаб и феновете на Джим Бом, но възраженията им не промениха решението на главния арбитър Сюлейман Абай.

В края на първото полувреме реферът отсъди спорен свободен удар в полза на червените дяволи за нарушение на Хамит Алтънтоп срещу Ендука точно пред погледа на Фатих Терим. Това се оказа последната капка, преляла чашата на търпението на Императора. Легендарният специалист нахлу на терена, за да поиска обяснение от съдията на срещата за отсъжданията му в ущърб на червено-жълтите. Усилията на помощниците и възпитаниците на Терим да го успокоят се оказаха безуспешни и в крайна сметка той пое по пътя към трибуните.

Галатасарай започна изключително силно втората част на двубоя. Лъвовете изравниха резултата в 60-ата минута чрез Фелипе Мело, който се разписа след точно изпълнен 11-метров наказателен удар, отсъден за неправомерна игра на футболист на Мерсин срещу Дидие Дрогба в наказателното поле. Десет минути по-късно Джим Бом стигна и до пълен обрат след куриозно попадение на котдивоарската си звезда в атака. Секунди по-късно напрежението на терена отново ескалира, след като крилото на домакините Нордин Амрабат получи жълт картон за извършен фаул в близост до наказателното поле на своя тим. Помощникът на Фатих Терим - Хасан Шаш, изрази недоволство от решението на Абай и също бе отпратен на трибуните.

Малко по-късно този път в ролята на потърпевш се озова Амрабат, а фаулиралият го Серкан Янък получи официално предупреждение, което обаче не се оказа достатъчно да потуши искрата на другия помощник на Терим - Юмит Давала. В края на краищата и той бе отстранен от терена, за да прави компания на Терим и Шаш. Така де факто на скамейката на Галатасарай не остана нито един треньор, който да даде наставления на футболистите на тима до края на срещата. Това доведе до нов куриоз и един от физиотерапевтите на клуба бе оправомощен да изпълнява треньорски функции.

Безредиците на "Тюрк Телеком Арена" продължиха и след изгонването на Юмит Давала. В следващите секунди екзалтирани привърженици на Галатасарай нахлуха на терена и логично Сюлейман Абай спря играта за кратко време. След подновяването на мача Дрогба най-сетне сложи точка на драмата и донесе жизненоважна победа на своя тим, реализирайки втория си гол в мача за крайното 3:1.