Ла Коруня постигна важна победа у дома

00:17
Отборът на Депортиво Ла Коруня постигна важна победа като домакин на Сарагоса в мач от 30-я кръг на испанската Примера дивисион. Двубоят на стадион "Риасор" приключи при резултат 3:2 за СуперДепор.

Точни за домакините бяха Бруно Гама в 11-та минута и Айтами в 40-та минута, а Абраам от състава на Сарагоса си отбеляза автогол в 56-та минута, като в 82-та същият футболист бе изгонен за получаването на втори жълт и съответно червен картон. Головете  за гостите бяха дело на Елдер Пощига в 16-та минута от дузпа и на Монтанес в 35-та минута.

Така тимът на Депортиво остава в зоната на изпадащите в класирането на първенството, но вече е на 18-та позиция с 26 точки, а Сарагоса е едно място по-нагоре с една топка аванс.

Състави

Депортиво: Арансубия - Марчена, Мануел Пабло (87-Айосе), Айтами (61-Зе Кастро), Силвио - Валерон, Агилар, Хуан Домингес, Рики (74-Диого Саломао) - Бруно Гама, Пици

Реал Сарагоса: Роберто Хименес - Сапунару, Луувенс, Абраам, Алваро Гонсалес - Ромарик (77- Бенвену), Мовия, Пако Монтанес, Еду Ориол (62-Виктор Родригес), Родри (85- Кармона) - Пощига.