Ювентус се справи с опашкаря Пескара (видео + снимки)

21:52
Шампионът на Италия Ювентус направи поредна важна крачка към защитата на титлата си от миналия сезон.

Бианконерите, които през седмицата вкусиха болезнена загуба при гостуването си на Байерн Мюнхен в първи четвъртфинален мач от турнира Шампионска лига, се бетонираха на върха на Серия "А" след победа с 2:1 над последния Пескара.

Първото полувреме на срещата приключи при нулево равенство, но след почивката Юве намери правилния пък към вратата на гостите. В 72-ата минута Старата госпожа получи право да изпълни 11-метров наказателен удар за нарушение на Джузепе Рицо срещу Артуро Видал в наказателното поле на делфините. Рицо получи директен червен картон, а дузпата бе изпълнена точно от Мирко Вучинич, който отпразнува попадението, сваляйки шортите си. Само 6 минути по-късно черногорският нападател реализира втория си гол в срещата. Крайният резултат бе оформен от Емануел Касионе в 83-ата минута.

Така Ювентус увеличи точките си на 71 и хвърли котва на върха на таблицата, а Пескара остана на последното 20-о място с едва 21 точки.

Състави:

Ювентус: Сторари - Лихтщайнер, Бонучи (81-Исла), Пелузо, Мароне, Асамоа,  Джакерини, Погба, Видал - Джовинко (32-Джовинко), Вучинич (79-Матри).

Пескара: Пелицоли - Кролдруп (70-Бианки), Дзанон, Капуано, Модесто - Тони, Рицо, Куинтеро (58- Бярнансон), Скули, Капрари (66-Кашоне) - Сфорцини.

Juventus vs Pescara 2:1 MATCH HIGHLIGHTS by footballdaily1