Миньор и Локомотив Пловдив завършиха наравно

19:13
Миньор (Перник) и Локомотив Пловдив завършиха 1:1 в мач от 20-ия кръг на "А" футболна група.

Йордан Юруков изведе гостите напред в резултата в 59-ата минута, а резервата Сайлъс Окечукво изравни за перничани четири минути преди края. Тимът от Пловдив е на 6-о място с 32 точки. Миньор остава в зоната на изпадащите - на 14-о място с 16 точки. Домакините прекъснаха серията си от три поредни загуби в шампионата, но нямат победа в четири от последните си срещи.

През първите 45 минути двата отбора не успяха да си отбележат гол. Гостите стигнаха до попадение в 59-ата минута, когато Йордан Юруков стреля от около 18 метра и изпрати топката в горния ляв ъгъл на вратата на Пейков. В 86-ата минута резервата Окечукво стреля от около 35 метра и прати кълбото в мрежата на гостуващия тим.

До края играчите на домакините пропиляха две положение. В 89-ата минута Маду се пребори с четирима в наказателното поле и стреля, като топката срещна ръката на Кавдански, но главният съдия прецени, че няма умисъл в действията на играча на Локомотив. Секунди по-късно Цветков стреля от близо, но Господинов