Пеев с нов гол, цял мач за 3-та наши в Амкар (видео)

18:39
Българският полузащитник Георги Пеев се разписа при равенството 1:1 на Амкар срещу гостуващия Динамо Москва в изтеглен мач от 23-ия кръг на руското футболно първенство.

След центриране на Пеев от корнер от дясно Иван Черенчиков беше задържан от Александру Епуряну в наказателното поле и главният рефер Власидлав Безбородов отсъди дузпа.

Пеев стреля хладнокръвно от бялата точка и вкара петия си гол за сезона в 29-ата минута.
Гостите изравниха в 72-ата минута чрез Кристиан Нобоа. За Амкар цял мач играха и тримата българи Пеев, Захари Сираков и Благой Георгиев.

Тимът от Перм е на 11-о място в класирането с 24 точки. Лидер е ЦСКА Москва с 52 точки, пред Зенит с 44 точки и Анжи Махачкала с 42 точки. Динамо Москва е четвърти с 38 точки и мач повече.