Фенербахче сломи 10 от Лацио (видео+снимки)

23:56
Фенербахче победи с 2:0 като домакин Лацио в 1/4-финален сблъсък от Лига Европа. Онази получи червен картон в началото на второто полувреме и турците се възползваха отлично от численото си преимущество, бележейки 2 гола в края на мача.

През първото полувреме на срещата двата тима не стигнаха до отбелязването на гол. Най-сериозната опасност бе в 17-тата минута, когато гредата помогна на гостите след изстрел на Топал. За домакините Уебо на два пъти стреля опасно, а Едерсон и Ернанес застрашиха вратата на турците, но нямаха късмет в завършващата фаза.

Втората част на двубоя започна лошо за гостите, след като Онази остави римляните с 10 човека на терена, получавайки червен картон в 48-мата минута. Само 2 минути по-късно гредата отново помогна на Лацио, този път Мейрелеш бе на косъм от гола.

Кандрева в 60-тата минута можеше да открие за апенинците. В заключителните минути Фенербахче осъществи натиск и в 78-мата се стигна до дузпа за игра с ръка на Раду. Зад кълбото застана Уебо, който не сгреши - 1:0.

Домакините нанесоха нов сериозен удар в 90-тата минута, когато Кайт оформи крайното 2:0 и даде отлична преднина на тима си преди реванша.

Стартовите състави:

Фенербахче: Демирел, Йобо, Зиглер, Коркмаз, Гюнул, Мейрелеш, Топал, Барони, Кайт, Соу, Уебо

Лацио: Маркети, Сиани, Раду, Едерсон, Кана, Ернандес, Гонзалес, Кандрева, Лулич, Онази, Козак