Фулъм засили КПР към Чемпиъншип, Бербатов вкара два гола (снимки и видео )

23:54
Отборът на Фулъм спечели домакинството си на КПР в изключително вълнуващ мач от програмата на 31-ия кръг на английската Висша лига. Котиджърс се наложи с 3:2 над обръчите, като българският нападател Димитър Бербатов се отчете с два гола за успеха на своя тим.

Фулъм започна срещата изключително силно. Настъпателната игра на котиджърс бързо даде резултат, след като в 8-ата минута бранителят на Куинс Парк Рейнджърс Кристофър Самба извърши нарушение срещу Ашкан Дежага в собственото си наказателно поле. Главният арбитър на срещата не поколеба да посочи бялата точка, а с изпълнението на 11-метровия наказателен удар се ангажира Димитър Бербатов, който откри резултата с хладнокръвно изпълнение и реализира 12-ия си гол от началото на сезона.

В 20-ата минута Хангеланд бе близо да удвои преднината на домакините, но ударът му с глава излезе в аут. Секунди по-късно обаче Бербатов отново се появи на сцената и се разписа за 2:0. Българският нападател се възползва от поредна изключително груба грешка на Самба и с лекота прати топката в мрежата на Сезар.

Макар и късно, обръчите натиснаха газта и се пренесоха в половината на черно-белите в търсене на отговор на попаденията на Бербатов. В 28-ата минута момчетата на Хари Реднап организираха обещаваща атака по десния фланг, но завършващият удар на Реми доведе само до корнер.

Малко преди края на първото полувреме Таунсенд отправи опасен изстрел от границата на наказателното поле на котиджърс, но му липсваше точност. В 41-ата минута надеждите на КПР за обрат се изпариха тотално, след като Клинт Хил си отбеляза нелеп автогол в резултат на остро центриране на Рийзе. Все пак КПР се оттегли на почивка с гол на Таарабт, който бе точен секунди преди последния съдийски сигнал за първата част.

Секунди след подновяването на играта и КПР получи право да изпълни дузпа след нарушение на Карагунис срещу Таарабт. Френският нападател на обръчите Лоик Реми обаче не съумя да прати коженото кълбо в мрежата на Марк Шварцер, който фантастично улови ъгъла. Само минута след това 26-годишният голмайстор на гостите все пак успя да се реваншира за пропуска си от бялата точка и съживи надеждите на своя тим да вземе нещо от този мач.

Последваха нова порция динамични минути. Играта се изостри, като и двата тима на няколко пъти пропиляха добри възможности да реализират нов гол. В 76-ата минута Лоик Реми се отчете с фрапантен пропуск, след което последва и грешно отиграване на Боби Замора.

В 78-ата минута Фулъм остана в намален състав, след като Стив Сидуел получи спорен директен червен картон за грубо влизане в краката на противников футболист. До края на срещата футболистите на КПР не успяха да се възползват от числовото си предимство на терена и в крайна сметка загубиха с дербито на Лондон с 2:3.