След като удари ПСЖ, Сошо не прости и на Лион (снимки и видео)

00:49
Отборът на Лион загуби с 1:2 от Сошо на стадион "Жерлан" в среща от 30-я кръг на френската Лига 1.

Това бе третото домакинско поражение на хлапетата за сезона и то дойде срещу тим, борещ се за оцеляването си в елита. Загубата за Лион означава, че вече изоставането от лидера Пари Сен Жермен е седем точки, а второто място е изпуснато за сметка на Олимпик Марсилия, който има точка повече.

Гостите откриха резултата след гол на Джовани-Джио Сио, който вкара с глава след центриране от корнер в 50-та минута.

Лион се върна в мача с гол от дузпа на Бафетимби Гомис, който заби 13-то си попадение за сезона в Лига 1.

В 88-та минута Бакамбу попари домакините при една контра на Сошо. Това бе третият успех на чужд терен през кампанията за тима, воден от Ерик Хели. За последен път Сошо постигна победа в шампионата в средата на февруари, когато бе подчинен лидерът ПСЖ с 3:2 на стадион "Аугуст Бонал".

След днешния двубой Сошо се измъкна от зоната на изпадащите, събирайки 31 точки и заема 17-то място.