Осасуна надви Валядолид

15:43
Осасуна спечели с 3:1 при гостуването си на Валядолид в среща от 29-ия кръг на Примера
дивисион. Този успех увеличи актива на памплонци на 31 точки, с които те правят дистанцията от опасната зона на 7 точки.

Домакините от Валядолид играха по-добре преди почивката, но стигнаха до аванс от един гол благодарение на автогола на защитника Рубен Гонсалес, който прати сам топката в мрежата си с глава.

След почивката Кике Сола изравни в 50-ата минута, също с глава, а десет минути по-късно изведе своите напред след удар с гръб към мрежата. В 69-ата минута Мигел де лас Кевас оформи крайното 3:1 за гостите, които сложиха край на серията си от три поредни поражения. Валядолид има 35 точки и се нарежда на 12-а позиция.